Powalone drzewa i kolizja na S-8

W dniu wczorajszym w związku z poranna burzą strażacy z OSP Zabrodzie trzykrotnie wzywani byli do usuwania powalonych drzewa zaś późno wieczorem do kolizji na drodze krajowej S8.

Pierwsze zgłoszenie dotyczyło powalonego drzewa blokującego przejazd na drodze z Zabrodzia w kierunku Dębinek w miejscowości Adelin.

Kolejne zgłoszenie także dotyczyło drzewa blokującego przejazd tym razem na drodze prowadzącej do miejscowości Obrąb.

Kolejne zgłoszenie dotyczyło drzewa pochylonego na linię energetyczna w miejscowości Młynarze, gdzie strażacy pomagali także przy usuwania drzewa z linii średniego napięcia. Do działań konieczne była zadysponowanie podnośnika z KP PSP Wyszków. Ostatnie zgłoszenie tego dnia dotyczyło kolizji aut na drodze krajowej nr 8 na wysokości miejscowości Gaj. Na miejscu zdarzenia zastano trzy pojazdy- samochód osobowy, którym podróżowała jedna osoba, bus którym podróżowały dwie osobo oraz autobus relacji Berlin-Ryga, którym podróżowało 71 osób. Żadnej z osób biorących udział w zdarzeniu nic się nie stało i po uprzątnięciu płynów eksploatacyjnych z drogi orz odholowaniu pojazdów w bezpieczne miejsce ruch na drodze został przywrócony.