Poszukiwania zaginionej osoby

W dniu dzisiejszym po godzinie 4:00 druhowie z OSP Zabrodzie zostali zadysponowani do działań poszukiwawczych w miejscowości Basinów.

Do działań z naszej jednostki wyjechały GBA 2,5/24. SLOp Ford Focus, Quad oraz dwa motory. Po dotarciu na miejsce uzyskaliśmy informację, że osobą poszukiwaną jest starszy mężczyzna poruszający się na elektrycznym wózku inwalidzkim, który ostatnio widziany był w dniu wczorajszym w okolicy stadniny koni w miejscowości Basinów, skąd udał się w kierunku drogi nr 62 (Wyszków-Łochów). W trakcie naszego dojazdu, działania na terenie kompleksu leśnego prowadzili już funkcjonariusze Policji.

 

Po przybyciu na miejsce wszystkich zadysponowanych jednostek z Lucynowa Dużego oraz JRG Wyszków rozpoczęto poszukiwania w wyniku, których po około 90 minutach jeden z naszych strażaków prowadzący poszukiwania na motorze odnalazł poszukiwanego. Dalsze działania polegały na ewakuacji poszukiwanego z niedostępnego dla samochodów terenu w celu przekazania Zespołowi Ratownictwa Medycznego oraz przetransportowaniu jego wózka.

 

 

W działaniach uczestniczyli:

GBA 2,5/24 MAN – OSP Zabrodzie

SLOp Ford Focus – OSP Zabrodzie

Quad Polaris Sportsman – OSP Zabrodzie

HONDA XL 125 – OSP Zabrodzie x 2

GBA 2,5/24 MAN – OSP Lucynów Duży

SLOp VW Transporter – OSP Lucynów Duży

SLOp Land Rover Freelander – JRG Wyszków

Policja x 2

Pogotowie Ratunkowe x 1