Wizyta przedszkolaków z Zespołu Szokolno-Przedszkolnego w Zabrodziu

W dniu 22 maja strażnicę OSP Zabrodzie odwiedzili najmłodsi uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zabrodziu – 2 grupy 0 Biedronki i Motylki oraz trzy grupy przedszkolaków Jeżyki, Żabki i Pszczółki.

Podczas wizyty dzieci mogły z bliska oglądać wóz strażacki i sprzęt pożarniczy, dowiedziały się na czym polega praca strażaka, w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną i że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków komunikacyjnych, ratują zwierzęta, pomagają przy powodzi. Przy okazji utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej – 998 i numer alarmowy – 112.

Wśród dzieci największym zainteresowaniem cieszył się quad, na którym chętnie pozowali do zdjęć oraz linia gaśnicza (szybkie natarcie), z której mogli w hełmie strażackim polać wodę, co sprawiało im dużo przyjemności zwłaszcza w tak ciepły i słoneczny dzień.

Po tym spotkaniu nie tylko chłopcy stwierdzili, że w przyszłości chcieliby zostać strażakami. Za miłe spotkanie dzieci podziękowały strażakom własnoręcznie zrobionym obrazem.