Wizyta w Zespole Szkolno Przedszkolnym w Zabrodziu

W dniu 11 maja strażacy z OSP Zabrodzie odwiedzili uczniów klas pierwszych i drugich w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zabrodziu.

20170511_093030

Spotkanie z uczniami z klas pierwszych i drugich miało na celu pokazanie podstawowych zabiegów z  zakresu popatrywania ran, postępowania w przypadku oparzeń oraz złamań. Dodatkowo omówiono zasady zgłaszania zdarzeń co Centrum Powiadamiania Ratunkowego 112 oraz przećwiczono ułożenie osoby poszkodowanej w pozycji bezpiecznej.

Spotkanie było także okazja do zaprezentowania uczniom szkoleniowego Automatycznego Defibrylatora Zewnętrznego, który jest na wyposażeniu naszej jednostki.

ADE szkoleniowe poza elektrodami oraz baterią nie różni się niczym od prawdziwego AED, które coraz częściej można spotkać w miejscach, gdzie przebywa dużo ludzi jak, lotniska, dworce, centra handlowe itp.

Szkoleniowy AED pozwala na przećwiczenia jego użycia w przypadku gdy mamy odczynienia z osoba nieprzytomna bez czynności życiowych.   AED krok po kroku przeprowadza nas przez cała procedurę resuscytacji krążeniowo-oddechowej w celu przywrócenia czynności życiowych u osoby poszkodowanej.

W spotkaniu udział wzięli:

Boguszewski Michał

Raniewicz Przemysław