Udział w gminnych eliminacjach TBRD

W dniu 26 kwietnia druhowie z naszej jednostki brali udział w eliminacjach gminnych XL edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

20170426_115812

W eliminacjach gminnych udział wzięły po trzy 3 drużyny w kategorii szkół podstawowych i gimnazjum.

W trakcie eliminacji uczniowie poza wiedza z przepisów ruchu drogowego musieli także wykazać się umiejętnościami praktycznymi z zakresu udzielania pierwszej pomocy, co oceniali nasi druhowie.

Podczas zadania praktycznego uczniowie mieli do dyspozycji sprzęt szkoleniowy w będący w dyspozycji naszej jednostki – fantom, defibrylator szkoleniowy oraz torba medyczna PSP R1.

Zadanie praktyczne polegało na udzieleniu pomocy napotkanej przypadkowo nieprzytomnej osobie dorosłej.

W trakcie zadania praktycznego sprawdzono także umiejętność opatrywania złamań za pomocą chusty trójkątnej oraz opatrywania oparzeń.

W wyniku przeprowadzonych do udziału w eliminacjach powiatowych zakwalifikowały się niżej wymienione drużyny.

Publiczna Szkoła Podstawowa im. C. K. Norwida w Dębinkach w składzie:

Osman Aleksandra

Zdunek Zuzanna

Kur Bartosz

Stańczak Kacper

Publiczne Gimnazjum  im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zabrodziu w składzie:

Górczak Jakub

Markuszewski Mateusz