Współpraca z PT KRUS Wyszków

W dniu 24 maja druhowie z naszej jednostki po raz kolejny w ramach współpracy z Placówką Terenową Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Wyszkowie wzięli udział w spotkaniu z młodzieżą Publicznego Gimnazjum w Zabrodziu.

20160524_105256

OSP Zabrodzie od wielu już lat współpracuje z PT KRUS Wyszków podczas akcji prewencyjnych przeznaczonych dla uczniów szkół oraz rolników z terenu gminy.

W spotkaniu uczestniczył Dyrektor Placówki Terenowej KRUS w Wyszkowie Pan Jerzy Żukowski wraz z Panią Magdalena Banasiak.

W  trakcie spotkania druhowie z naszej jednostki omówili sposoby zaopatrywania najczęstszych obrażeń, jakim ulegają rolnicy oraz domownicy gospodarstw rolnych.

Spotkanie z młodzieżą przed okresem wakacyjnym było doskonałą okazja do przekazanie podstawowej wiedzy odnośnie zasad zgłaszania różnego rodzaju zdarzeń wymagających udziału służb ratunkowych oraz zasad opatrywania ran, oparzeń i złamań. W dalszej cześć pokazu omówiono oraz zademonstrowano zasady resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Podczas spotkania przedstawiciele PT KRUS Wyszków omówili najczęstsze przyczyny wypadków w gospodarstwach rolnych oraz udzielili wskazówek jak należy postępować podczas korzystania z rożnego rodzaju maszyn i urządzeń w gospodarstwie rolnym.