Dalsze losy rozbudowy

Pytacie, jak budowa, kiedy koniec ?

Robi się powoli małymi krokami do przodu. Jeśli ktoś chciałby zobaczyć jak przebiega rozbudowa zapraszamy w każdy poniedziałek, środę i piątek od godziny 17 do – ciężko powiedzieć zazwyczaj pracujemy do 21-22.

Dla tych mnie odważnych poniżej kilka zdjęć z ostatnich prac.

Zdjęcie-0003

Obecnie jak już wcześniej pisaliśmy zakończyliśmy prace nad sufitem i ociepleniem, zamontowaliśmy parapety i pomalowaliśmy ściany do wysokości lamperii, która zostanie pokryta tynkiem żywicznym.

Zdjęcie0008 Zdjęcie0009 Zdjęcie0010 Zdjęcie0011 Zdjęcie0012

W poniedziałek mimo wyjazdu do pożaru w trakcie prac udało się nam zagruntować lamperie pod tynk żywiczny oraz kończyliśmy malowanie słupów i podciągu na nasz ulubiony kolor 😉

20160210_193505 Zdjęcie-0004

W trakcie prac nie obyło się także bez kłopotów, otóż w trakcie prac na ścianie zaczęła pokazywać się nam wilgoć mieliśmy wiele tez na powód jej powstawania, jednak aby je potwierdzić i zlikwidować problem konieczne było dogłębne zbadanie ściany – młot+mesel, żartuje mamy młot udarowy tzn. jeden z nas ma swój w domu, oczywiście musiał użyczyć.

Dodam że cały sprzęt wykorzystywany od początku budowy strażnicy pochodzi od nas, każdy coś tam w domu ma, poza tym cześć z naszych członków świadczy usługi w zakresie remontowo budowlanym, co pozwala nam na obniżenie kosztów budowy, poza tym nie możemy wykorzystywać otrzymanych dotacji na zakup narzędzi tylko na zakup materiałów.

Tak przy okazji jak ktoś potrzebuje fachowców do remontu domu lub ocieplenia domu dzwońcie lub piszcie – mam nadzieje, że niedługo skończymy tą budowę i chłopaki będą wolni 🙂 – znają się na robocie POLECAMY.

Wracając do naszej plamy na ścianie okazało się że nasi poprzednicy robiąc zapewne za własne środki toaletę w naszej starej części strażnicy nie mieli odpowiednich elementów aby wykonać odpływy fachowo i poszli na łatwiznę wkładając rurę rozmiaru 50 w rurę rozmiaru 100 uszczelniając to jakimiś szmatami, kiedyś musiało puścić 🙂 na całe szczęście przed położeniem tynku żywicznego, no cóż życie trzeba było poprawić. Teraz zostało nam zalać ponownie beton, ułożyć na nowo płytki w toalecie i zamontować toaletę.

Zdjęcie0989 Zdjęcie0993 Zdjęcie0995

Jeszcze raz serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych naszą działalnością oraz naszą budową do odwiedzania nas w strażnicy, zapewniam nie gryziemy 🙂